Wczytuję dane...

Higiena jamy ustnej u najmłodszych, nasze zalecenia

Higiena jamy ustnej u najmłodszych, nasze zalecenia

Praktykowana w odpowiedni sposób higiena jamy ustnej u dzieci pomaga zadbać o stan uzębienia w przyszłości. Ma to znaczenie także w przypadku mleczaków, które choć wypadną, to powinny pozostać zdrowe, by w wypadku zepsucia nie przenieść próchnicy na inne zęby. W naszym sklepie znajdziesz produkty wzbogacone o składniki wspomagające właściwą pielęgnację. Są to pasty, płyny do płukania jamy ustnej i szczoteczki.

Dlaczego higiena jamy ustnej u dzieci ma tak duże znaczenie?

Mimo tego, że maluch najprawdopodobniej straci wszystkie mleczaki do 12. roku życia, to higiena jamy ustnej jest ważnym punktem codziennej pielęgnacji. Nie wszystkie z nich wypadają w tym samym czasie. Jest taki okres, w którym występują obok zdrowych zębów stałych. Taki stan trwa nawet przez kilka lat i jeśli dziecko nie dbało o mleczaki za pomocą past i płynów do płukania, to mogą one być zagrożone próchnicą. Istnieje wtedy ryzyko, że ta z kolei się rozprzestrzeni na całe uzębienie.

Jak dbać o zdrową jamę ustną u dzieci?

Odpowiednie zabiegi pielęgnacyjne w tym zakresie powinny być wykonywane bardzo wcześnie, bo już w pierwszych miesiącach życia dzieci. Higiena polega wtedy na oczyszczaniu błony śluzowej i wałów dziąsłowych, najlepiej przed położeniem malucha spać. Proces ten pełni dwie funkcje: pierwszą jest zdrowa jama ustna, drugą zaś przyzwyczajenie Twojej pociechy do takich czynności. Można to robić za pomocą specjalnych produktów nakładanych na palec i płynów do płukania. Warto wtedy pamiętać o usunięciu resztek jedzenia zarówno z dziąseł, jak i języka.

Kiedy Twoja pociecha podrośnie i będzie już zdolna myć zęby samodzielnie, nadal dobrze jest pilnować, czy robi to w odpowiedni sposób, lub czy nie pomija tego całkowicie. Higiena jest ważna także w przypadku mleczaków, ponieważ jeśli zostały wcześniej zaniedbane, to próchnica może rozprzestrzenić się na zdrowe zęby. Oferujemy szczoteczki, płyny do płukania jamy ustnej i pasty, które nadają się dla dzieci. Przyjemny smak i zachęcający wygląd sprawiają, że najmłodsi myją zęby częściej, wyrabiając w sobie tym samym zdrowe nawyki na przyszłość.

Produkty do pielęgnacji jamy ustnej u dzieci

Dostępne w naszym sklepie wyroby zostały przystosowane do wymagań najmłodszych. Zawierają odpowiednie dla danego wieku stężenie fluoru, a w przypadku szczoteczek właściwą miękkość. Zapraszamy do sprawdzenia obowiązujących promocji, dzięki którym nabędziesz pasty do zębów i płyny do płukania dla dzieci w korzystnej cenie. W razie pytań skontaktuj się z nami bezpośrednio, a podpowiemy które produkty będzie najlepsze dla higieny Twojej pociechy.