Wczytuję dane...

Próchnica zębów i jej zapobieganie, czego używać?

Próchnica zębów i jej zapobieganie, czego używać?

Dbanie o biały uśmiech powinno być nawykiem wyrobionym już we wczesnym dzieciństwie. Zepsute zęby u dziecka pojawiają się bardzo wcześnie, jeśli nie zadbamy o właściwe produkty pomagające zwalczać próchnicę, zarówno tę w formie ukrytej, jak i jej widoczne zmiany. Postaw na miękkie szczoteczki, pasty z właściwą ilością fluoru oraz płyny do płukana o przyjemnym smaku. Produkty te znajdziesz w naszym sklepie internetowym.

Czym jest próchnica zębów?

Pod tym pojęciem kryje się bakteryjna choroba zakaźna, która prowadzi do demineralizacji i rozpadu tkanek twardych. Ukryta próchnica u dziecka jest bardzo powszechna, dlatego dobrze jest już od wczesnych lat uczyć malucha odpowiedniej pielęgnacji.

Problem nie zawsze jest widoczny gołym okiem. Rozkładane przez bakterie resztki wytwarzają kwasy, które zaczynają atakować szkliwo. Taka próchnica ukryta nie daje dostrzegalnych objawów, ponieważ nie tworzy dziury. Jednak zapobieganie rozwojowi schorzenia sprawi, że nie dostanie się ona do miazgi, czyli nerwów. Nieleczona i rozwijająca się przez długi czas, w końcu może doprowadzić do pęknięcia zepsutego zęba.

Dlaczego zapobieganie zepsutym zębom u dziecka jest takie ważne?

Pierwsze mleczaki wyrzynają się około 6. miesiąca życia, a ich wypadanie zaczyna się w wieku około 6 lat. Są więc obecne przez długi czas, co oznacza, że mogą ulec zakażeniu, zwłaszcza przy nieodpowiedniej higienie jamy ustnej. Mimo iż panuje przekonanie, że nawet jeśli się zepsują, to i tak wypadną, to takie podejście może doprowadzić do problemów w przyszłości. Próchnica między zębami, w postaci ukrytej lub widocznej, ma szansę przenieść się na uzębienie stałe. Dlatego tak ważna jest odpowiednia pasta zapobiegająca próchnicy oraz erozji szkliwa.

Aby zapobiec zepsutym mleczakom, warto wyrobić u dziecka odpowiednie nawyki już od wczesnych miesięcy życia. Należy wtedy delikatnie oczyszczać dziąsła i język, co usuwa resztki jedzenia, ale także zaznajomić niemowlaka z doświadczeniem dotyku w jamie ustnej.

Gdy dziecko już nieco podrośnie, dobrym pomysłem będzie wprowadzenie artykułów takich jak kolorowe szczoteczki do zębów dla dzieci o ciekawych kształtach i smakowe pasty. Uprzyjemniają one czas spędzony na szczotkowaniu i pomagają przyzwyczaić się do regularnej pielęgnacji jamy ustnej.

Co wybrać do walki z próchnicą między zębami?

Dostępne w naszym sklepie specjalnie przystosowane dla dzieci pasty i płyny do płukania jamy ustnej pomagają hamować rozwój ukrytej próchnicy między zepsutymi zębami, wzmacniać szkliwo, chronić dziąsła i oczyszczać. Do tego wszystkiego mają przyjemny smak bez dodatku cukru. Szczoteczki o właściwej miękkości sprawiają, że Twoja pociecha szorując nie doprowadzi do mikrouszkodzeń. Sprawdź bogatą ofertę White Bear i pomóż maluchowi zadbać o piękny uśmiech.