Wczytuję dane...

Protezy zębowe - czym się kierować podczas wyboru?

Protezy zębowe - czym się kierować podczas wyboru?

Odpowiednio dobrane protezy zębowe są niezbędne nie tylko dla komfortu codziennego użytkowania, ale także dla naszego zdrowia. Ważne jest, by zapewnić sobie wygodne żucie, poprawną artykulację i ładny uśmiech. Równie istotna jest kwestia zdrowotna - właściwy produkt nie powoduje obtarć, powstawania aft i pleśniawek. Aby sztuczna szczęka funkcjonowała tak jak powinna i spełniała te wymogi, trzeba też zadbać o odpowiednie kleje, tabletki czyszczące i paski klejące do protez zębowych.

Wybór odpowiedniej protezy

Wiele różnych rodzajów produktów dostępnych na rynku sprawia, że podczas konsultacji ze stomatologiem z łatwością można dostosować wyrób do naszych potrzeb. Warto zainwestować w jego odpowiednią wytrzymałość, prezencję, a także to, jak układa się w jamie ustnej. Po nabyciu trzeba też go pielęgnować, stosując właściwy klej do protez, tabletki czyszczące i paski klejące. Bardzo często wymaga to kilkukrotnego mierzenia, ale daje dobre rezultaty, a sztuczna szczęka służy wtedy niezawodnie zarówno podczas rozmowy, jak i jedzenia.

Co zrobić, by proteza służyła nam przez długi czas?

Aby cieszyć się produktem przez wiele lat, trzeba go regularnie czyścić i używać odpowiednich środków do pielęgnacji. Na akrylu mogą osadzać się bakterie, dlatego wymaga on mycia, najlepiej po każdym posiłku. Pomogą w tym tabletki czyszczące do protez zębowych, zabijające patogeny i grzyby, ale dbające także o przyjemny zapach z ust oraz usunięcie obecnych na materiale przebarwień i nawarstwiającej się płytki kamiennej.

Ważne jest też jej odpowiednie dopasowanie. Pomagają w tym kleje i paski klejące. Dzięki temu nie dochodzi do przemieszczania się konstrukcji, co nie tylko chroni przed otarciami i aftami, ale także powstrzymuje odkształcanie materiału.

Akcesoria do protez w White Bear

W naszym sklepie znajdziesz wszystkie akcesoria niezbędne do pielęgnowania sztucznej szczęki. Sprawdź obowiązujące promocje, aby nabyć kleje, paski klejące oraz tabletki czyszczące do protez zębowych w korzystnych cenach. W razie pytań zapraszamy także do kontaktu bezpośredniego. Zapoznaj się z ofertą i zadbaj o dobrą kondycję sztucznych zębów.